Poreikis


Padirbinėjimo mastai

Nežiūrint milžiniškų lėšų, investuojamų į naujas technologijas, turinčias užtikrinti dokumentų, banknotų, prekių ir t.t. autentiškumą, dažnai lemiantį ekonominį ir socialinį stabilumą, bei kryptingos įstatyminės veiklos, pasaulinės ekonomikos nuostolius, susijusius su prekių falsifikavimu ir dokumentų klastojimu, ekspertai vertina nuo 300 iki 600 milijardų dolerių per metus. Tai sudaro 4 % – 7 % metinės prekinės apyvartos, nors šie skaičiai atskiruose pasaulio regionuose gali žymiai skirtis.

Europos centrinio banko paskelbtais duomenimis, 2013-aisiais iš apyvartos buvo išimta 67 tūkst. netikrų euro banknotų. Nors į pinigų gamybą įvedama vis daugiau apsaugos elementų, valiutai įgaunant platesnį vartojimo mastą pasaulyje, klastojimo atvejų daugėja.

Kai kuriose šalyse klastojimo verslas viršija kitų nelegalių verslų, tokių kaip ginklų, narkotikų prekyba, apimtis. Pagrindinė problema dvejopa: iš vienos pusės, visuomenė gauna per mažai informacijos apie tai, kaip atpažinti klastotę, iš kitos – gamintojai dar nesuvokia optinio apsaugos elemento, kuris įtikina vartotoją, jog įsigyta tikrai originali prekė, svarbos.

Vertybiniai popieriai, pinigai, asmens dokumentai, alkoholiniai gėrimai – įprasta, jog šie daiktai ženklinami optiniais apsaugos elementais. Tačiau, jei atkreipsime dėmesį, hologramas pastebėsime ir ant grožio priemonių, vaistų, elektronikos prekių ir net kai kurių maisto produktų.

Daikto dizainą ir net cheminę sudėtį gabus klastotojas gali pamėgdžioti, tačiau pirkėjas, įsižiūrėjęs į hologramą, gana lengvai atskirs, ar perka originalą.


Apsauga

Apsaugoti ir kokybiški dokumentai – veiksminga valstybės investicija į šalies saugumą. Todėl vis didesnis dėmesys yra skiriamas naujoms dokumentų bei įvairių prekių intelektualinės nuosavybės teisių apsaugos priemonėms kurti bei esamoms tobulinti. Siekiant užtikrinti šių gaminių autentiškumą, naudojamos sudėtingos raiškios spaudos technologijos. Dokumentų apsaugai vis plačiau pradedami taikyti optinės priemonės – holograminiai ir kinegraminiai elementai. Pačios šiuolaikiškiausios technologijos (pvz.: pasų, asmens identifikavimo kortelių, vairuotojo pažymėjimų gamyba ant plastikinių pagrindų) kaip patikimiausią apsaugos priemonę naudoja holograminius elementus.

Moksliniai tyrimai, sukaupta kompetencija bei bendradarbiavimo patirtis su verslo partnerių spaustuvėmis leidžia operatyviai ir lanksčiai reaguoti į kintančius rinkos poreikius bei užtikrinti valstybinių institucijų vykdomos metrologinės patikros, dokumentų autentiškumo patikimumą. Ligi šiol nebuvo užfiksuotas nei vieno atvejo, kad dokumentas, gaminys ar paslauga, apsaugoti mūsų pagamintu holograminiu apsaugos ženklu būtų suklastoti.


Taikymai

Jeigu Jūsų gaminiams, prekėms ar atliekamai patikrai reikalingas autentiškumo užtikrinimas, holograminiai apsaugos ženklai yra puikus pasirinkimas. Pirminis jų identifikavimas galimas tiesiog pažvelgus šviesoje plika akimi – matomos ryškių vaivorykštės spalvų pavidalo piešinys. Detali šių ženklų autentiškumo patikra atliekama naudojant raiškiosios mikroskopijos priemones ir vaizdinant tūkstančius kartų padidintą apsauginio ženklo paviršių. UAB „Holtida“ specializuojasi unikalaus dizaino holograminių apsaugos ženklų gaminime. Tai ypač svarbu siekiant apsaugoti Jūsų gaminius nuo padirbinėjimo, nes panašiai žėrinčios holograminės plėvelės galima įsigyti net parduotuvėje, o norint pagaminti unikalų, tik Jums suprojektuotą holograminį ženklą su Jūsų logotipu, pavadinimu ar numeriu reikia aukštųjų technologijų įrangos bei procesų, kurie yra naudojami ir šiuolaikinėje elektronikos pramonėje. UAB „Holtida“ naudojasi naujausiomis litografijos technologijomis įdiegtomis švariajame kambaryje ir kitose naujai įrengtose KTU „Santakos“ slėnio laboratorijose. UAB „Holtida“ turi visą technologinį holograminių ženklų gaminimo ciklą – nuo originalo formavimo iki jo tiražavimo. Atsižvelgus į Jūsų pageidavimus ir norimą pasiekti apsaugos nuo padirbinėjimo lygį galime pasiūlyti pažangiausias holograminių ženklų originalo formavimo technologijas, kur didžiausias apsaugos lygis yra pasiekiamas apjungiant keletą skirtingų litografijos technologijų.